O nas
„Stworzenie tego miejsca było moim marzeniem”
Mam na imię Marzena, jestem logopedką od 20 lat. Długo nosiłam w sobie marzenie o stworzeniu miejsca, gdzie będę mogła wspierać rodziców niemowląt z trudnościami w karmieniu. Oddałam temu miejscu serce, stworzyłam ciepłą, przyjazną przestrzeń, chciałam żebyście tu mogli poczuć się, jak w domu. Zaczynałam sama – dziś w Śląskim Centrum Niemowlaka pracuje z Waszymi dziećmi zespół wrażliwych i zaangażowanych terapeutek. Ich mądre, wrażliwe logopedyczne, fizjoterapeutyczne i laktacyjne skrzydła otulają niemowlaki i małe dzieci.
Bezpieczeństwo
Niespieszność
Uważność
Szacunek
Kim jesteśmy
Zajmujemy się terapią noworodków, niemowląt i dzieci. Specjalizujemy się w logopedycznej terapii dzieci z trudnościami w przyjmowaniu pokarmu (ssanie, rozszerzanie diety, przygotowanie do karmienia doustnego dzieci karmionych przez zgłębnik/PEG),pracujemy z dziećmi z miofunkcjonalnymi nieprawidłowościami ustno-twarzowymi, z opóźnionym rozwojem mowy. Prowadzimy też terapię logopedyczną dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W naszym zespole znajdują się: logopedki/neurologopedki, fizjoterapeutka i położna/CDL/IBCLC.
Nasz zespół
dr n. hum. Marzena Machoś
Założycielka Śląskiego Centrum Niemowlaka Guguhopla, logopeda, specjalista wczesnej logopedii klinicznej, filolog, oligofrenopedagog, instruktor masażu niemowlęcego wg Petera Walkera, wykładowca, autorka i współautorka 10 książek.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku logopedia i glottodydaktyka i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku wczesna logopedia kliniczna. Doświadczenie zawodowe z niemowlętami zdobywałam pracując w trzech ośrodkach wczesnej interwencji, w gabinecie prywatnym, w szpitalu i w Śląskim Centrum Niemowlaka. Pracuję jako logopeda od 20 lat. Od 16 lat uczę na kilku uczelniach przyszłych logopedów i neurologopedów. Jestem autorką i współautorką 10 książek, w tym monografii o ocenie i terapii niemowląt z krótkim wędzidełkiem języka. Od 9 lat prowadzę szkolenia dla logopedów. W pracy wykorzystuję autorskie programy pracy z dziećmi: PUMO©, miobobo©, Guguhopla – od zabawy do mówienia©
Konsultuję noworodki i młodsze niemowlęta z trudnościami w ssaniu (konsultacje z położną/CDL LOGOLAKTA). Pomagam rodzicom niemowląt karmionych przez zgłębnik.
Prywatnie jestem mamą 7 letniego Kostka. W pracy cenię sobie niespieszność i relację z rodzicem. Postaram się dać Ci wsparcie najlepiej jak potrafię, zależy mi, żebyś czuł się w tym miejscu dobrze i bezpiecznie.
W sieci prowadzę profile:
Agata Zielska
Neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej, oligofrenopedagog
Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku neurologopedia. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w gabinecie prywatnym, szpitalu oraz Śląskim Centrum Niemowlaka. Pracuję jako logopeda od 10 lat, wcześniej również jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Szkolę innych terapeutów w zakresie diagnozy i terapii jedzenia u najmłodszych. Prowadzę profil edukacyjny na Instagramie @centrum.wczesnej.interwencji. Nieustannie się szkolę, szczególnie w holistycznej pracy z ciałem, wybierając szkolenia u osteopatów i fizjoterapeutów. W pracy wykorzystuję techniki manualne, których jestem ogromną fanką.
Diagnozuję i prowadzę terapię noworodków, niemowląt z trudnościami w przyjmowaniu pokarmów, dzieci z zespołami genetycznymi. Zajmuję się również pacjentami ortodontycznymi, a także kobietami w ciąży.
dr n. med. Danuta Kozłowska-Rup
Położna, specjalistka pielęgniarstwa neonatologicznego, Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna (CDL Nr rej. CNoL 482/2015/CDL) oraz Międzynarodową Konsultanką Laktacyjną (IBCLC – International Breastfeeding Certified Lactation Consultant)
Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku położnictwo Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, oraz studiów doktoranckich na kierunku Biologia medyczna. Od 18 lat zdobywam doświadczenie zawodowe pracując na Oddziałach Intensywnej terapii Noworodka – najpierw w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, następie W Rudzie Śląskiej. Na oddziale pracuję z noworodkami chorymi i przedwcześnie urodzonymi (Instagram: @godulalittleheroes). Prowadzę edukacyjny profil na Instagramie @laktacyjna. Pracowałam na stanowisku koordynatora ds. laktacji i prowadziłam przyszpitalną poradnię laktacyjną w Zabrzu, gdzie stanęłam oko w oko z trudnościami z jakimi mierzą się mamy po porodach fizjologicznych.
Współpracowałam z dr n. med. Alicją Kost przy tworzeniu i prowadzeniu naukowego bloga dla rodziców www.mataja.pl. Współpracowałam m.in.: z Kwartalnikiem Laktacyjnym, Fundacją Rodzić po Ludzku i Ministerstwem Zdrowia w zakresie wspierania i promowania karmienia piersią.
Jestem autorką i współautorką książek i opracowań medycznych, w tymNeonatologii pod autorstwem profesora Janusza Świetlińskiego oraz redaktorem naukowym Neonatologii praktycznej dla pielęgniarek i położnych tom 1 i 2, czy napisanego wspólnie z Alicją Kost e-booka pt. Wspieralnik rodzicielski. Kompendium wiedzy o pierwszych trzech miesiącach życia z dzieckiem. Jestem współautorką książki Ocena i wsparcie niemowląt z zaburzeniami ssania w koncepcji miobobo.
Nieustannie poszerzam wiedzę na szkoleniach w Polsce i na świecie. Szkolę także położne innych specjalistów okołoporodowych.
Konsultuję noworodki i niemowlęta z trudnościami w ssaniu, w karmieniu piersią i butelką (konsultacje z logopedą – LOGOLAKTA www.logolakta.pl), w tym dzieci przedwcześnie urodzone.
dr Aneta Gutowska
Fizjoterapeuta, Adiunkt w Katedrze Fizjoterapii w Dysfunkcjach Narządu Ruchu i Medycyny Sportowej AWF, Terapeuta NDT Bobath (Bobath Baby), Vojta, Terapia Czaszkowo-Krzyżowa i inne.
Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku fizjoterapia. W ciągu 20 lat pracy ukończyłam liczne szkolenia najważniejsze to koncepcja neurorozwojową NDT Bobath z rozszerzeniem o kurs Baby, Metoda Vojty oraz PNF jestem także certyfikowanym terapeutą wraz ze zdanym egzaminem Terapii Czaszkowo-Krzyżowej. Zajmuję się integracją strukturalną czaszki u niemowląt w plagiocefalią, ukończyłam wiele innych cennych szkoleń i warsztatów poświęconych pracy z dziećmi i niemowlętami, które wykorzystuję w codziennej pracy. Jestem autorką i współautorką publikacji naukowych oraz wykładowcą akademickim na wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.
Ewelina Kaszubowska
Logopeda, neurologopeda, pedagog
Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie ukończyłam studia licencjackie i magisterskie z logopedii ze specjalnością wczesna interwencja. Jako logopeda pracuję od 6 lat. Od początku swojej drogi zawodowej dążyłam do tego, aby pracować z pacjentami z trudnościami w jedzeniu, dlatego odbyłam wielu kursów i szkoleń z tego zakresu. Na co dzień interesuję się tematem zaburzeń miofunkcjonalnych, motorycznych umiejętności jedzenia oraz pracą z opóźnionym rozwojem mowy. Szczególne miejsce w mojej praktyce zajmują dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą jeść doustnie lub jedzą wybiórczo. Razem z Agatą Zielską opracowałam szkolenie dla innych logopedów, dotyczące terapii jedzenia. Wspólnie prowadzimy profil na Instagramie: @centrum.wczesnej.interwencji. Każdego dnia poszukuję nowych rozwiązań i zgłębiam wiedzę logopedyczną.
W Śląskim Centrum Niemowlaka zajmuję się diagnozą i terapią niemowląt z trudnościami w przyjmowaniu pokarmów, terapią karmienia, terapią miofunkcjonalną oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy.
Sylwia Feige
Logopeda, filolog, specjalista wczesnej logopedii klinicznej, wykładowca
Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Logopedia i glottodydaktyka z terapią pedagogiczną i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku Wczesna logopedia kliniczna. Pracuję od 20 lat jako logopeda. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w placówkach oświatowych z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi oraz w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii Uniwersytetu Śląskiego. Prowadziłam zajęcia na studiach podyplomowych dzieląc się swoja wiedzą z przyszłymi logopedami. Prowadzę także zajęcia z zakresu logopedii na kierunku lekarsko-dentystycznym ŚUM. Pracuję z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, pacjentami ortodontycznymi oraz z wadą rozszczepową.
Prywatnie jestem mamą trojga dzieci. Praca daje mi wiele radości, cieszę się każdym postępem dziecka i radością w oczach rodziców. Przy współpracy logopeda-rodzic jesteśmy w stanie wiele zdziałać.
Kontakt
Chcesz umówić się na wizytę, a nie wiesz, jak to zrobić? Napisz do nas, spróbujemy pomóc.